To warto wiedzieć o psach!

nawet bezpłatnie oferują swoje usługi w zakresie wyprowadzania psów, jednak trzeba znaleźć takie miejsca, w których będzie można spokojnie spacerować razem z psem i siedzieć z nim spokojnie przez jakiś czas. Na szczęście na mieśc

To warto wiedzieć o psach!

Spacery z psami po mieście

Sprawowanie opieki nad psami w mieście jest jednocześnie bardzo prostym i trudnych zadaniem. Wprawdzie można znaleźć prawdziwych wielbicieli psów, którzy nawet bezpłatnie oferują swoje usługi w zakresie wyprowadzania psów, jednak trzeba znaleźć takie miejsca, w których będzie można spokojnie spacerować razem z psem i siedzieć z nim spokojnie przez jakiś czas. Na szczęście na mieście wydzielane są specjalne miejsca, w których można przebywać z psami i opiekować się nimi w bardzo przyjaznych warunkach. Jest to na pewno bardzo dobra opcja dla osób, które mieszkają w dużych blokach i nie są w stanie zapewniać swoim psom odpowiedniej ilości miejsca do tego, żeby mogły spokojnie zabezpieczać wszystkie swoje potrzeby.


Jak rozwiązać problem pozostawiania pupila podczas urlopu?

Jak wiadomo, lato to czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Co zrobić wtedy z naszym pupilem? Czy warto zabierać go w długą i męczącą podróż? W zależności od rasy, a przede wszystkim od wielkości naszego psa, zabieranie go razem z nami w podróż może być wskazane bądź też nie. Niektóre psy przewożone w samochodzie razem z innymi pasażerami stanowiłyby bardzo przykre towarzystwo; inne z kolei źle znosiłyby wielogodzinną podróż i mogłyby na przykład wymiotować. Okazuje się, że także cel naszej podróży ma tutaj niebagatelne znaczenie. O ile wybierając się nad morze możemy się jeszcze pokusić o zabranie naszego psa razem z nami, o tyle wyprawa w góry z pupilem jest już niewskazana.


Definicja agility

Agility jest to sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).

Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agility