Nie lej wody

Dodane: 25-10-2014 11:26
Nie lej wody Tekst o tym jak ważna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy: przydomowe oczyszczalnie

Woda - warto oszczędzać

Wiem, że wielu ma alergię na hasło "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy,...i który eksploatujemy.

Istnieje kilka metod na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzeczeń. Jednym z podstawowych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, jednak wody płynie mniej. Można też wybierać prysznic, zamiast wanny.


Warto oszczędzać wodę

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest kilka prostych trików.

Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się również, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli cały czas? To bardzo często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go wymienić samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nowy sanitariat.

Istotna jest też sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości sprzęt zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Deficyt wody w Polsce

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez wody nie istniałoby życie na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Definicja przydomowej oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w