Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć

Co robić, kiedy dziecko jest znacznie niższe od rówieśników?

Co świadczy o problemach z hormonami?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.


Jakie objawy świadczą o problemach z tarczycą?

Jednym z najczęstszych problemów, jakie wymagają konsultacji z endokrynologiem jest z pewnością nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Gruczoł ten znajduje się w okolicach szyi, a wydzielane przez niego hormony mają duże znacznie dla naszego organizmu. Jakie objawy mogą świadczyć i kłopotach? W przypadku nadczynności tarczycy będą to spadek masy ciała, osłabienie, pieczenie i ból gałek ocznych, a czasem wytrzeszcz oraz przyspieszone tętno. O niedoczynności tego gruczołu świadczy przyrost wagi, osłabienie, stany depresyjne i suchość skóry. W obu przypadkach należy udać się do endokrynologa, który postawi jednoznaczną diagnozę po przeprowadzeniu odpowiednich badań i wskaże w jaki sposób należy postępować.


Sprawdzone sposoby leczenia stawów

Osoby chorujące na stawy są specyficznymi pacjentami, ponieważ ich choroba jest przewlekła i bolesna, a jednocześnie dotyka układu ruchu. Wobec tego osoby chorujące na stawy muszą systematycznie poddawać się różnego rodzaju badaniom i odbywać wizyty lekarskie u specjalistów. Do badań u nich wykonywanych należą badania krwi oraz różnego rodzaju badania samych stawów. Poza tym osoby chorujące na stawy starają się cały czas wykorzystywać dla siebie sprawdzone sposoby leczenia stawów. Mogą to być zarówno domowe, jak i bardziej usystematyzowane sposoby leczenia stawów. Dzięki temu osoby chorujące na stawy mogą żyć w miarę normalnie i cieszyć się korzystaniem z różnego rodzaju przyjemności. Dlatego trzeba przyznać, że osoby chore na stawy są bardzo aktywnymi pacjentami.